Nacházíte se:

MICHAEL2007

Sylva Lauerová: Michael2007

"Někdy je třeba potkat anděla, například v roli milence, aby mohla být duše vrácena na správnou cestu... toto setkání je dočasné, ale hluboké a zásadní."

Osmého dne:

rozházej maso pro hyeny
nakrájej jablka pro krysy
zavolej samce
přilákej feny
na zem polož pár perel pro svině
nasyp zrní pro slepice
do kruhu rozestav osekané kůly
a nabodni je na dýně

Až havěť pro žrádlo si přijde,
před tím, než do děr zaleze… a do pelechů…
pak teprve doprostřed jim postav
anděla pro potěchu.

Popsat tuto knihu je téměř vyloučeno. Proto si dovolím zastavit se krátce u okolností, za kterých Michael2007 vznikl.

V době, kdy se tiskla, křtila a začala prodávat Hračka, v době, která byla velmi intenzivní a světsky úspěšná, vznikal po nocích prastarý a přesto tak současný příběh o lásce a o bolesti. Bylo to všude, věci se děly, energie se mísily. Rodil se Michael2007.

Na pozadí vášnivé aféry jedné ženy a dvou mužů se odehrává drama, zasahující do lidské historie a ovlivňující lidské dějiny. Existuje snad mimo naše pozemské rozměry něco, co nás nutí plnit své poslání bez ohledu na to, zda při tom naše fyzické schránky umřou? Je možné prožít v životě příběh ze světa, o kterém jste přesvědčeni, že neexistuje? Lze spojit vášeň a víru? Čistotu myšlenek a fyzickou touhu?

Michael2007 je na míle vzdálen Hračce. Třeba byla Hračka nutná k tomu, aby Michael vznikl. Někteří se budou ptát, jak je možné, že přicházím s něčím tak protichůdným, nadšení příznivci Hračky budou zklamáni, obdivovatelé Michaela budou opovrhovat Hračkou. Ale nejsou oba projekty jen dvěma stranami stejné mince?
Odpověď je asi prostá. Lidskou přirozeností – je ještě stále – dvojakost. Vždyť proč máme Boha a Ďábla? Proč dobro a zlo? Bojujeme s pokušením a často si nalháváme jak jsme silní. Snažíme se na své cestě jít přímo za světlem, přitom se úzkostlivě bráníme nahlédnout do jakýchkoli černých koutů, které naši cestu provázejí. Lžeme si, lžeme ostatním, přetvařujeme se – kvůli jiným, kvůli veřejnému mínění a svoje slabosti často nepřiznáváme ani sami sobě. A tohle já nemám v úmyslu.

Projekt Michael2007

9 klíčovými básněmi Michaela2007 jsem oslovila několik mladých a výjimečných výtvarných umělců České republiky. Společně jsme v Praze, v měsíci září 2008, pořádali výstavu Michael2007 – obrazy, koláže, grafiku, oděv, šperky, objekty, fotografie a hudbu inspirovanou právě touto poezií. Více viz Projekty.

Anotace ke knize:

Poskládejte si svůj vlastní příběh!
Michael2007 je výzvou čtenářově fantazii.
Pozoruhodná a nezařaditelná je kniha Michael2007, která se v těchto dnech objevuje na pultech knihkupectví. Po erotickém bestselleru Hračka, sáhla Sylva Lauerová, česká spisovatelka žijící na seychelských ostrovech, k tématu vážnějšímu – nicméně romantickému – andělům.
První částí knihy je manuál, který vytvořil archanděl Michael pro „kolegy svého druhu“, aby jim tak zde na Zemi usnadnil práci s lidmi. V druhé části je formou poetických obrazů vyprávěn příběh, který pochopí pouze vyvolení. Je to příběh lásky, vášně a zrady, víry i naděje.

http://www.eva-pinkrova.cz

Milena Micurová (Knižní novinky):

Spisovatelka Sylva Lauerová ( erotický bestseller Hračka), překvapuje svým literárním záběrem: tentokrát nabízí českému čtenáři zcela jiný žánr. Velmi osobitým stylem předkládá příběh, který spojuje téměř nespojitelné – sex, vášeň a víru – a je výzvou čtenářově fantazii.
Michael2007 se skládá ze dvou částí – prózy a poezie. Prozaická část s nebeskou noblesou seznamuje s pokyny Boha, vysílajícího na Zem své posly – anděly. Celá próza je vtipná, nepostrádá nadhled a s pomocí termínů zcela technických, tedy „návodu“ nazvaného Manuál pro Velké opeřence provází a poučuje anděly v lidských tělech na jejich pozemské pouti. Próza přechází v básně, odkrývající hloubky vášní lidské i andělské lásky, všech jejích podob, strastí i rozkoší. Příběh, který je zakódován v Michaelovi, lze rozluštit pouze po přečtení jeho obou částí, jak Manuálu pro Velké opeřence, tak i básní. Pokud přemýšlíte o tom, co "není vidět", pak je příběh, ukrytý ve verších knihy Michael2007 právě pro vás.


Kniha Michael2007 je k dispozici ve všech větších knihkupectvích České republiky, např. v síti knihkupectví NeoLUXOR, Kanzelsberger a v internetových knihkupectvích, např. http://www.knihcentrum.cz/.
Objednat si jej můžete také na dobírku na webu nakladatelství: www.vanaspen.com

Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová