Nacházíte se:

Tichošlap

Tichošlap

Pokud by v české literatuře existoval žánr komorního thrilleru, pak by se Tichošlap mohl stát čestným zástupcem této literární kategorie. Sylva Lauerová nabízí svým čtenářům opět něco zcela nového. Delikátní, mrazivý i lidský román.

Hlavní linie příběhu je pečlivě uschována za každodenními obrazy obyčejných lidských životů – nezralé, nešťastné a samu sebe hledající Anety, zamilovaného a ambiciózního podnikatele Pavla, dominantní, úspěšné a citově okoralé galeristky Sonji a dvou starých žen. Životů, které spojuje jen jedno – přítomnost tichých kolíbavých kroků muže bez minulosti. Muže, který nemluví. Muže, který se ke spánku ukládá v temné místnosti starého činžovního domu a nekonečné hodiny tráví v prostorách pražského metra. Co v něm hledá? Co jej nutí žít v paralelním světě mnoho desítek metrů pod zemí?

Lauerová si ponechává svůj sugestivní a autentický literární styl, tentokrát jej však obohacuje o nový, pozvolný a temný poetizující odstín, který dává románu Tichošlap zcela osobitý ráz.

Sylva Lauerová (1962) je označována za kontroverzní osobnost české literární scény, a to zejména proto, že její literární tvorba osciluje mezi dvěma extrémními póly. Je autorkou komerčně velmi úspěšných románů, ale také básnířkou. S každým svým dalším dílem rozšiřuje autorský záběr a nikdo z jejích příznivců tak není schopen odhadnout, čím překvapí příště. Na svém kontě má již erotický bestseller Hračka, 2007, šokující thriller Otrok, 2008, exotické, dobrodružné a mystické Jumaroro, 2011. I její poezie nachází mezi českými čtenáři své skalní stoupence (kultovní filozoficko-religiózní Michael2007 z roku 2008, sbírka Ovace nevlídnosti, 2012).

Rodilá Brňanka, zčásti žijící na Seychelských ostrovech, pravidelně publikuje v časopisech, účastní se řady výtvarných happeningů (experimentální módní show Fatamorgana, Šach Mat, dny oděvního designu PFW, celostátní výstava avantgardního umění Michael2007, Poezie prostoru – Prostor poezie) a podporuje umělecké a kulturní projekty (edice almanachu české ženské milostné poezie, Dressing Portfolio, designgate.cz).

Elektronické verze knihy ve všech formátech jsou k dispozici například na:

  • Foto z oficiálního křtu knihy Tichošlap, Praha
  • Křest knihy Tichošlap, Praha
  • Křest knihy Tichošlap, Praha
  • Křest knihy Tichošlap, Praha
  • Křest knihy Tichošlap, Praha
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová