Čtenářské reakce

Sylva Lauerová (ed.): Královny slz a ostružin

Čtenářské reakce na knihu Královny slz a ostružin od Sylvy Lauerové.

Dobrý den, paní Lauerová. Chci Vám vyjádřit dík a obdiv za práci, kterou jste odvedla na almanachu. Je docela složité sehnat ho jinak než přes internet, obdarovala jsem všechny své přátele a tlumočím díky i za ně. Vaše kniha dodává optimismus a víru v poezii, zvláště pak milostnou. Několik let píšu a vždycky, když mi někdo lehce znalý řekl, že by se "to" mělo vydat, tak jsem se smála, že tyhle věci už málokdo čte. Vy jste svým dílem dokázala opak.

(Petra Vávrová, 38 let, vdaná)

Libilo se mi to. P. Moosova tomu dala poezii, p. Marsalova citovost, p. Lauerova dravost, bylo to vyvazene. P. Lauerova je podobna Marii Frederikson ze skupiny Roxette, klidne bych na ne sel zas. Petr

(SMS zpráva zaslaná po skončení akce pořadateli autorského čtení Královen slz a ostružin v čajovně Ninive v Krnově)

Děkuji za pečlivě vybraný soubor básní předních českých profesionáloních i amatérských básnířek, které prostřednictvím poezie vyjádřily své nejniternější pocity.
A je opravdu z čeho si vybírat. Básně o lásce, nenávisti, žalu i o naprosté lhostejnosti. Jsou to zastávky v čase prožitků každé z nich, okna, která se postupně otevírají a zase zavírají, aby nám ukázala hloubku lásky a citu. Malý jarmark lidských nadějí a vášní, který prožíváme každý jinak a ne každému je dána možnost vyjádřit se slovy básníka.
Možná se v některé básni sami poznáme. I když každá je jiná, vyprávějí nám stovky příběhů očima mnoha žen.

(žena, svobodná, 60 let; nepřeje si být jmenována)

Zdravím Vás,
já bych Vám chtěl hrozně moc poděkovat, protože dřív jsem měl k poezii hodně daleko, ale od křtu Královen slz a ostružin nedělám nic jinačího, než to, že čtu ty krásné básně… opravdu moc dík :-p a píšu to upřímně jako dobou zkaženej mladej 19 letej kluk

(Martin Diviš, 19 let, svobodný)

Milá paní Sylvo, chci Vám poděkovat za úžasnou knihu poezie, kterou díky své přítelkyni vlastním před jejím křtem. Ona kniha - almanach ženské poezie - mně zpříjemnila tento víkend a bude mně zpříjemňovat i nadále.
Líbí se mi Vaše webové stránky a Vaše životní odvaha. Přeju Vám hodně zdaru a za sebe i básnířky, kterým jste dala možnost vydání jejich poezie, vřelé díky!!!

(Věra Šafránková, 58 let, matka dvou dospělých dětí, 2 vnoučata)

Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová