Čtenářské reakce

Sylva Lauerová: Hračka

Čtenářské reakce.

Teď "finišuji" Hračku, je tam všechno čerstvé a pořád mě to baví. :-) Do hlavních hrdinů jsem si, samozřejmě, dosadila paní Lauerovou a pak jednoho herce, co se mi moooc líbí, takže takhle zosobněně se mi knížka čte výborně! :-) Často se přistihnu, že se usmívám, protože všechny ty situace jakoby i vidím jako v televizi. Prostě si to všechno umím krásně představit. No a tak se stává, že čtu pořád, protože mě moc zajímá, co se bude dít další den a jak to vlastně všechno dopadne. :-) Mám z knížky vždycky dobrou náladu. Hračka mě vrátila zpátky na zem a užívám si živočišnosti a lehkosti, protože o tom ten život je. :-) "Nakrmit" chlapa tím, co potřebuje, což je fyzická rozkoš, a snese Vám modré z nebe. Pořád jako ženské řešíme, že neposlouchá, co říkáme, a že si neumí povídat, ale stačí pochopit, že on žije v jiném "modu" a že někdy stačí fakt strašně málo a máme ho v hrsti. :-D Hračka mi to připomněla.

……o den později:

Včera večer jsem rychlým šmahem dočetla Hračku.
A ten konec mě opět dostal! Byla jsem z toho taková "rozvrkočená", pocity smíšené. Moc mě to bavilo, byla jsem zvědavá, co bude s hrdiny po obřadu a pak jsem se nestačila divit. Je to tak silný pocit. Prostě ukojená zvědavost, radost z jejich setkání a pak ten "majetnický finiš", asi jsem zhýralá, ale já se u toho usmívala! A říkala jsem si v duchu "to je borka!" :-)

Velké díky paní Lauerové! :-)

(Štěpánka Kraclová, 35 let, 1 dítě, Jihlava)

Zdravím Vás Sylvo :-)

Před pár dny zavítala do mého knihkupectví trojice žen vybírajících knihu pro kamarádku na rozlučku se svobodou. Doporučila jsem jim Vaši Hračku. Dnes mi přišly poděkovat. Né jen, že se líbila nevěstě, ale už na ní zapracovaly i ony zmíněné kamarádky . . . . Jsem ráda, že jsem se na Vaši knihu spolehla a přeji Vám stále stejně inspirující inkoust v peru. Né-li víc.

(Kateřina Matisová, Šumperk)

Vážená milá krásná duší i tělem paní spisovatelko Lauerová,po několika zavírání a znovu-otvírání knížky,rdění a chvění se, jsem nakonec již beze studu jedním dechem přečetla Vaši úžasnou knížku HRAČKA . Díky za ni !!!!!!! Prosííííííííííííím, napište další volné pokračování a sice ""HRAČKA po 20-ti letech"". Jak jde život život dál hlavní osobě Markétě , t.č.65-leté bezdětné vdově , o čem přemýšlí , jak žije jako mladá-stará svěží … atd. Co Vy nato??
Přeji hodně inspirací při psaní a dobré přátelé

(Čtenářka z Brna)

Milá Sylvo, nejsem nijak vášnivá čtenářka knih, spíš si občas prolistuji některý časopis. Je to asi kvůli mé nedostatečné výdrži, jsem člověk, který nerad na něco čeká a rád ví vše okamžitě. Takže nějaké postupné odhalování příběhu není nic pro mě. Oproti tomu můj manžel čte neustále, pořád, někdy mě to přivádí k šílenství, protože místo, aby se mnou dělal úplně jiné věci, čte a čte. Před několika týdny jsme spolu byli v brněnském knihkupectví a manžel si vybíral knihu na naši dovolenou, ze které jsme se minulý týden vrátili. Doporučil mi, abych si také něco vybrala, abych se na dovolené nenudila (kde je teplo a voda, tam já se nikdy nenudím, ale to by měl po 14ti letech našeho soužití už vědět) - vím ale, že mu šlo hlavně o to, abych se také zabavila a on si mohl nerušeně číst. Tak jsem tak bloumala po tom knihkupectví, až jsem vzala do rukou Vaši knihu Hračka. Nikdy knihami nelistuji, přečtu si jen obsah a knihu odkládám. Tentokrá jsem ji však neodložila. Nemohla jsem. Koupila jsem si ji, protože těch pár vět, které jsem na přebalu přečetla mi nedovolilo knihu vrátit. Jak jsem už napsala, nejsem člověk, který s něčím čeká, ale v tomto případě jsem to vydržela a knihu začla číst až na dovolené. Musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem, vůbec nic se mnou nebylo, protože jsem pořád četla a četla, a když jsem knihu odložila, že budu dělat něco jiného, za chvíli jsem se pro ni vrátila. Ten příběh v ní byl tak strhující a zvláštní, že jsem jej hltala řádek po řádku. Kniha je psaná tak krásně, že jsem si vše do detailů představila - hlavní hrdiny, jak vypadají, kde svůj příběh prožívají, co spolu dělají - bylo to jako sledovat film v televizi. Prostě úžasné. A je mi strašně líto, že mám knihu přečtenou a vím, jak to celé dopadne. Chystám se nyní koupit si Vaši další knihu a těším se, jak si zase počtu. Vám chci poděkovat, za krásný příběh a také za to, že jste mi ukázala, jak si zamilovat čtení knih. Přeji Vám hodně štěstí a těším se na Vaše další tituly. S přáním všeho dobrého, Anna z Moravy.

(Anna Šmehlíková, 33 let, vdaná)

…četl jsem úryvky Vaší knihy Hračka a to je síla. Je to zcela upřímné, ničím neopentlené, pronikavé a oslňující vyprávění z opačné strany - a alespoň pro mne úchvatné.
Oliver

(reakce přes kontaktní formulář)

Vaši knihu Hračka jsem přečetla už dávno a od té doby ji čtu pravidelně. Něco (na co v žádném případě nemůžu přijít) mě k ní pořád poutá. Snad, že se při čtení skoro pořád usmívám, snad, že mě naladí optimismem a chutí něco dělat. A takovým tím, co neumím popsat, stav, kdy mi všecho přijde fajn.
Díky tomu všemu a mnohým dalším věcem jste pro mě jedna z nejsympatičtějších spisovatelek a žen vůbec. Líbí se mi Váš pohled na věc, pohled na svět. A ačkoliv o něm nic nevím, z jisté stránky i Váš život. Přesně tohle je totiž můj sen. Cestovat, možná se trvale přestěhovat jinam. Vědět, že svět není jen Česká republika, ale sahá mnohem dál od Německa až po Seychely.(a vlastně ještě dál). A vědět co dělat a vědět, kam patřím.

[…] Chvála a pozitivní ohlasy na Vaše knihy jdou ze všech stran, ale stejně si myslím a doufám, že jste jen člověk a potěší Vás i malá a bezvýznamná chvála jedné mladé pražačky.
Přeju Vám do budoucna co nejvíc štěstí a úspěchů :)

(Natálie Urbanová, 17 let, svobodná)

[…] Četla jsem Hračku a musím říct, že tak úžasnou, vzrušující a inspirující knížku jsem nikdy nečetla, super.
Ať se vám v životě daří a splní veškeré sny, které máte.

(Alena Králová, 27 let, svobodná)

Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová