Vaše sexy strategie :-)

06. 03. 2009 | Reaguji na dopis čtenářky, která mne žádala, abych se krátce vrátila k "sexy strategii", uveřejněné v jednom z loňských vydání známého časopisu pro ženy.

Holky, holky...
tak doufám, že právě vy nepatříte do kategorie žen, které v den svých čtyřicátých narozenin vyvěsí do oken černé prapory a s blížící se padesátkou trénují po večerech "Desatero vzorné babičky". Věřím, že vás neopustil sex-appeal, onen tichý průvodce stále žádaných žen.
A pokud máte pocit, že ano, pak vězte, že se dá poměrně snadno přivolat zpátky. Chce to jen trochu úsilí a důslednosti.

Jak na to?
Těch fint je hodně, předkládám jen ty nejotřelejší:

 • Zvýrazňujte přednosti - jestliže existuje třeba jen jedna jediná věc, která se vám na sobě líbí a máte ověřené, že se líbí i ostatním - tak se ji snažte "prodat"! To znamená, pokud máte stále ještě pevný zadeček, noste takové kalhoty, které jeho formu zdůrazní a vezměte si k nim třeba krátkou bundičku. Já si například myslím, že mám pěkná a stále ještě přirozeně pevná prsa - a prostě nenosím podprsenku.
 • Cvičte, plavte nebo třeba tančete - snažte se udržet tělo vizuálně mladší, než ve skutečnosti je. Na štíhlou a udržovanou čtyřicítku se ještě spousta mužských ráda podívá.
 • Opečovávejte se - denně si pokožku těla natírejte tělovým krémem, který příjemně voní. Pleť  je pak o něco pružnější, získá vlhkost a kůže jemně voní, což většina mužů považuje za sexy. Rozmazlujte se i jinak - masáže, kosmetika, kadeřník v rámci toho, co peněženka dovolí. Hlavně se nezačít zanedbávat. To je přímá cesta k neviditelnosti.
 • Myslete a chovejte se mladě. Věkový průměr mých přátel je pod 30. Blbnem, smějem se, prostě nepouštím pubertu z ruky: mládí je sexy, tak je to od přírody prostě zařízeno, a když už tělo stárne, je důležité, aby aspoň mysl zůstala mladá.
 • Pořád se něco nového učte. Já se teď právě učím salsu. A až ji zvládnu tak, že se na tanečním parketu nebudu muset stydět za svůj výkon, pak se třeba naučím, jak si opravit kotelnu (obávám se, že při úrovni a cenách některých řemeslníků to bude nezbytnost).
 • Změňte image. Pokud máte pocit, že jste pro své okolí nejenom stará, ale i okoukaná, změňte image. Nechte se ostříhat, změňte barvu vlasů, styl líčení, zhubněte. Těch triků je, chce to ale, abyste je uplatňovaly s mírou a za pomoci odborníků.
 • Neste se. Alfa a omega získání si pozornosti okolí. Kdybyste se po ulici ploužily jako stín, hlavně jen, aby si vás nikdo nevšiml - tak pak pro zbytek světa neexistujete.
  Když se nesu a zářím, lidi si mě všímají a častěji dochází k očnímu kontaktu. Oční kontakt byl počátkem všech mezilidských vztahů. Adam taky spatřil Evu a spadla mu brada. :-)
 • Komunikujte - prohoďte více slov, než je nezbytně nutné - s prodavačkou, s číšníkem, taxikářem, recepčním hotelu. Tím, že s lidmi víc komunikujete, dáváte jim na najevo váš zájem o jejich osobu. Lidé jsou k vám pak mnohem ochotnější a mají o vás také přirozeně větší zájem.
 • Realizujte své sny. Byť by to měly být jen ty malé. Ale realizujte je. Nemluvte o nich věčně a přestaňte se přesvědčovat o důvodech, které vám v jejich realizaci brání. Sníte celý život o tom naučit se tančit flamenco? Dnes se tomuto tanci v ČR přece vyučuje. Tak na co čekáte? Chcete se podívat do Grónska? Začněte šetřit a místo dvou dovolených v Chorvatsku si příští rok do té zimy zaleťte. Pokud se naučíte plnit si své sny, stanete se sebevědomějšími. A sebevědomí je silný afrodiziakální parfém, věřte mi.
 • Používejte sexy parfém, který vám sedí. Já mám na mužích ve svém okolí ověřeno, že můj parfém je vzrušuje a sedí k mé "nátuře". Přece když jsem dračice, nemůžu vonět jarní sněženkovou vůní. Volba vhodného parfému je výrazná součást sexy strategie.
 • Často se milujte - muži z ženy vycítí, že má ráda sex a že je v této oblasti hodně aktivní. Tak to asi zařídila příroda. Pokud i zralá samička kolem sebe nese "oblak feromonů", pak je pro okolní samce stále přitažlivá.
 • Tajný tip - sexy vás udrží třeba taky o šestnáct let mladší milenec. :-)

 

P.S. Zeptala jsem se svého přítele: "Co si myslíš, že je na ženských nejvíc sexy?"
Odpověděl: "Mozek. Pakliže ho mají."

 • Sylva Lauerová. Photo: Karel Losenicky, Milano. Styling: OLO Dressing. Make-Up: G.G., Milano.
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová