"Zapalme svíčku"

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se druhou adventní neděli na chvíli. Zapalme svíčku za děti, které zde s námi už nejsou. Vzpomeňme na ně a uctěme tak jejich památku. Naše láska stále trvá.“

Druhá adventní neděle je Světovým dnem památky zesnulých dětí… zavzpomínejme společně a "Zapalme svíčku" od 17.30hod. v Konventu Milosrdných bratří Brno - při nemocnici Milosrdných bratří Brno.
V doprovodu netradičního hudebního spojení akordeonu a loutny zazní básně v podání Sylvy Lauerové a rovněž z úst herce Národního divadla Brno Petra Bláhy.
Občanské sdružení Dlouhá cesta připravilo toto o tevřené setkání nejen v Brně, ale i v Praze, ve Zlíně, v Jihlavě, v Plzni, v Ostravě a na několika dalších místech.

Velmi nás potěší, pokud se zapojíte do podpory tohoto dne – připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo zapálíte svíčku doma se svou rodinou a přáteli.
„Zapalme svíčku“ - Světový den památky zesnulých dětí - vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé“ /www.thecompassionatefriends.org/. Poprvé byl organizován v roce 1997 ve Spojených státech.
Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují vždy druhou neděli v prosinci v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla. Stovky a tisíce lidí společně vzpomínají a uctívají památku dětí, které zemřely v jakémkoliv věku a jakékoliv příčiny.

Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová