Pozvánka na vernisáž slovenské malířky Kataríny Zemkové v Pršticích

Sylva Lauerová se vrací do naší milované Galerie Aviatik v Pršticích, aby v sobotu 20. 5. 2023 v 15.00 zahájila výstavu slovenské malířky Kataríny Zemkové s názvem S nádechem jara.

Sylva Lauerová zahájí vernisáž obrazů nejen jako milovinice umění, ale především jako spisovatelka a básnířka, svou poezí. V kytarovém sólu zazní Himalájská píseň & Ecstatic Dance, zahraje Luciano Mayaci, který také vystaví malou sérii svých soch s názvem Dialogy - muž & žena.

Katarína Zemková je úspěšná slovenská malířka, absolventka Univerzity Konstantina Filozofa v Nitře. Účastnila se mezinárodního uměleckého projektu s názvem Andy Warhol pod vedením fotografa a výtvarníka Daniela Brogyányiho. Katarína Zemková je držitelkou ceny odborné kritiky na mezinárodní výstavě PREMIO INTERNATIONALE D´ARTE 2022 v italském San Crispino, ceny Tvořivý čin za rok 2017 a Plakety Aničky Jurkovičové - ocenění za dosavadní uměleckou činnost. Realizuje velmi oblíbené workshopy malby pro děti i dospělé. Její tvorba kombinovanou technikou, tedy kombinací různých stylů, výtvarných médií a struktur, je k vidění nejen na plátně. Při malbě používá akryl, olej, pastel a různé spreje.

Těšíme se na viděnou!

  • Pozvánka vernisáž výstavy Kataríny Zemkové - Prštice
  • Katarína Zemková - Poézia
  • Katarína Zemková - Vôňa leta I
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová