Oficiální křest knihy Královny slz a ostružin, 23.6.2010, Praha

Křest Královen slz a ostružin - autorka Sylva Lauerová, kmotra knihy Hana Maciuchová, Roman Vojtek a básnířky (foto: Klára Smílková)

24. 06. 2010 | Královny slz a ostružin byly oficiálně pokřtěny 23. června 2010 v Restaurantu Parnas v Praze. Důstojnou kmotrou knize byla paní Hana Maciuchová, která také z almanachu několik básní přednesla a vyjádřila básnířkám obdiv za odvahu své niterné emoce odkrýt čtenářům. Role čestného hosta se vtipně ujal herec Roman Vojtek.

Pro almanach své básně poskytlo celkem 44 žen, a že se jedná o výběr opravdu poctivý, je patrné z vazby čítající 560 stran. Almanach sestavila spisovatelka a básnířka Sylva Lauerová, která sama přes 400 básní vybrala a vytvořila tak jedinečnou sondu do tvorby tří generací českých žen. Dvě desítky z nich se křtu zúčastnily a spolu se Sylvou Lauerovou, Hanou Maciuchovou a Romanem Vojtkem knihu oficiálně přivítaly na českém knižním trhu.

Mezi hosty uzavřené společnosti nechyběla ani brněnská výtvarnice Romana Štrynclová, jejíž obraz byl použit pro grafickou podobu obálky knihy. Originál obrazu byl po celou dobu vystaven v čele a právem zaujal nejen hosty, ale také novináře a fotografy, kteří dorazili v hojném počtu a vše patřičně zdokumentovali.

Poděkování patří Luboši Procházkovi z Frekvence 1 za profesionální a příjemný komentář celé akce, která se nesla v komorním duchu. Vhodně ji doplňoval poetický raut nazdobený čerstvými ostružinami.

Děkujeme firmě Osvětlovací technika Vít Pavlů, s.r.o. za krásnou zvukovou a světelnou atmosféru.

 

Co o křtu a knize samotné napsala média, si můžete přečíst v sekci Média.

Kompletní fotogalerie a video-sestřih ze křtu jsou k dispozici ve fotogalerii knihy Královny slz a ostružin.

  • Křest Královen slz a ostružin - Sylva Lauerová s Hanou Maciuchovou a Romanem Vojtkem (foto: Klára Smílková)
  • Křest Královen slz a ostružin - Hana Maciuchová a Roman Vojtek (foto: Klára Smílková)
  • Křest Královen slz a ostružin - Sylva Lauerová s Hanou Maciuchovoum Romanem Vojtkem a básnířkami (foto: Klára Smílková)
  • Křest Královen slz a ostružin - Sylva Lauerová s kmotrou knihy Hanou Maciuchovou a výtvarnicí Romanou Štrynclovou, autorkou obrazu (foto: Klára Smílková)
  • Křest Královen slz a ostružin - spisovatelka a básnířka Sylva Lauerová s Romanem Vojtkem (foto: Klára Smílková)
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová