Jiří Bartoška a Miroslav Donutil pokřtili JUMARORO, nový román Sylvy Lauerové

Křest románu Jumaroro: Sylva Lauerová s kmotry knihy - Jiřím Bartoškou, Miroslavem Donutilem a Romanem Vojtkem (foto: Klára Smílková)

13. 06. 2011 | JUMARORO, mysteriózní román z prostředí amazonského deštného pralesa, byl oficiálně pokřtěn v neděli 12. 06. 2011 v Restaurantu a kavárně Café Colore v Praze. Knihu pokřtili herci Jiří Bartoška a Miroslav Donutil, mezi čestnými hosty nechyběli herec Roman Vojtek a režisérka Irena Pavlásková.

Křest pátého titulu české básnířky a spisovatelky Sylvy Lauerové byl výjimečnou událostí, a to nejen díky vzácným kmotrům, které běžně křtít knihy rozhodně neuvidíte :) Známí herci a vášniví cestovatelé Jiří Bartoška a Miroslav Donutil přivítali v knižním světě novinku spisovatelky, která sama strávila 14 dní v amazonské džungli, aby pro svůj příběh načerpala dostatek inspirace. Kmotři popřáli knize, aby si našla cestu k mnoha spokojeným čtenářům, a přítomné hosty a novináře pak pobavili zápolením s brčky - křtilo se totiž originálně Caipirinhou, jedním z nejoblíbenějších brazilských nápojů. Zdatně jim při tom sekundovala sama Sylva a také Roman Vojtek, který jak sám prohlásil "nesmí chybět na žádném křtu Sylviny knihy, protože je jejím talismanem, bez kterého by kniha nebyla úspěšná".

Zatímco Sylva a kmotři trpělivě pózovali přítomným fotografům a odpovídali na jejich všetečné dotazy, hosté křtu si užívali příjemné atmosféry, kterou skvěle doplnil výborný raut a již tradičně excelentní víno "od Mirečka" z moravských Valtic.

Děkujeme personálu Café Colore za jejich péči a firmě Osvětlovací technika Vít Pavlů, s.r.o. za krásnou zvukovou a světelnou atmosféru.

 

Do sekce Média budeme postupně doplňovat informace o knize a křtu, které se objeví v médiích.

Kompletní fotogalerie ze křtu bude k dispozici ve fotogalerii knihy Jumaroro.

  • Sylva Lauerová: Jumaroro (foto: Klára Smílková)
  • Křest románu Jumaroro: Sylva Lauerová s kmotry knihy - Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem (foto: Klára Smílková)
  • Křest románu Jumaroro: Sylva Lauerová s kmotry knihy - Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem (foto: Klára Smílková)
  • Křest románu Jumaroro: Sylva Lauerová s kmotry knihy - Jiřím Bartoškou, Miroslavem Donutilem a Romanem Vojtkem (foto: Klára Smílková)
  • Křest románu Jumaroro: Sylva Lauerová s režisérkou Irenou Pavláskovou (foto: Klára Smílková)
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová