Fenomén Hračka - 9. kapitola

K sexy knížce sexy kmotři aneb jak si vybrat ty pravé

Když Hračka na sklonku podzimu roku 2007 přistála na pultech, bylo jasné, že je třeba ji pokřtít. Angličané tomu říkají „book launch“, v Česku knihy křtíme – jakkoli podivně to zní. A protože za mnou nestálo žádné renomované nakladatelství s perfektně vypracovaným marketingovým plánem a dokonalým PR, museli jsme si pomoci sami.
Pravidlo číslo jedna: Je třeba zvolit hvězdné kmotry, aby zástupcům médií stálo za to, se na křest vaší knihy vydat a svými objektivy zachytit něco z atmosféry akce. Oslovit je chce obrovskou odvahu. A pak už se musíte „modlit“, abyste jim byli sympatičtí a aby se jim kniha líbila, zkrátka aby jim stálo za to, vyčlenit ze svého ultra-nabitého času hodinu pro vás a vaši knihu.
Pravidlo číslo dvě: Ke zvoleným kmotrům mít vhodnou „legendu“. Věřte mi, není nejrozumnější nechat si křtít román plný sexu osmdesátiletou cestovatelkou, tedy pokud ji v mládí neproslavily významné sexuální eskapády. Z toho vyplývá, že k sexy knížce patří obecně populární sex symboly.
Dnes bych využila sociálních sítí, tehdy jsem na všechny strany rozeslala maily a esemesky s dotazem: Kdo z českého šoubyznysu je pro tebe nejvíc sexy? Všechny odpovědi jsme zprůměrovali a výsledky byly následující (zdůrazňuji, že uvádím bez pořadí): Roman Vojtek, David Koller, Zdeněk Podhůrský, Pepa Vojtek, Mirek Šimůnek, Richard Krajčo, Dan Bárta… K těmto mužům bylo nutné zvolit alespoň jednu sexy zástupkyni něžného pohlaví – vyhrála Ilona Csáková.
Dne 27. listopadu 2007 pokřtily sex symboly tehdejší doby erotický román Hračka a tím začala jeho hvězdná kariéra.

Vaše Sylva

  • Fenomén Hračka, 9. kapitola
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová