Autorské čtení Sylvy Lauerové v Galerii Aviatik Prštice /VIDEO/

Video záznam autorského čtení Sylvy Lauerové z Almanachu Královny slz a ostružin v Galerii Aviatik v Pršticích

44 básnířek 421 básní 1 láska

Nápad vytvořit sborník ryze milostné ženské poezie přišel v polovině loňského roku. Popudem byl osobní rozhovor se zástupcem nejmenovaného silného knižního distributora, který se ke mně při křtu jedné z mých komerčních knih naklonil a pobaveně mi povídá: „…vy, s tím vaším Michaelem (básnická sb. Michael2007, pozn. nakladatelství), paní Lauerová, …vy na nás s poezií…, to jste mě ale pobavila, poezie se dnes přece téměř neprodává. Nikdo už nemá čas to číst.“

Co vy na to? Taky si myslíte, že nikdo nemá čas číst verše? Mnozí z nás přece víme, že tomu zdaleka tak není, na druhé straně bychom si měli přiznat, že poezie skutečně nepatří ke komerčně oblíbeným artiklům naší drahé soudobé společnosti. Ale nemyslím si, že by ji to nějak poškozovalo. Propůjčuje jí to jistý punc výjimečnosti, čistoty a nepodplatitelnosti. Je stále zde, nikým a ničím neovlivněná, svobodná, ryzí a nezkorumpovaná. A tak často o lásce. A to si přece zaslouží podporu.

Nápad se přerodil do jednoznačného rozhodnutí, kdy pak na sklonku loňského roku začal každodenní úmorný organizačně-poetický maraton. Žijeme přece v moderní době a nemáme čas ztrácet čas :-). Od definitivního rozhodnutí k vytištění prvního zlatistého tlustého mimina (tak říkáme našemu almanachu) uběhlo pouhých 6 měsíců. Troufám si říct, že jsme rekordmani. Tedy spíše rekordmanky :-)

Sylva Lauerová

Sylva Lauerová o Almanachu Královny slz a ostružin:

Královna slz a ostružin - Sylva Lauerová

Ty už mě nemiluješ - Sylva Lauerová

O tatínkovi - Sylva Lauerová

Básně Karly Krátké "Ekg" a "Přesto" recituje Sylva Lauerová:

Básně Jany Jiráskové recituje Sylva Lauerová:

Básně Marianny Štěpitové-Kalučo recituje Sylva Lauerová:

  • Autorské čtení Sylvy Lauerové v Galerii Aviatik Prštice /VIDEO/
Facebook Sylva Lauerová
Instagram Sylva Lauerová